Укладаємо металочерепицю своїми руками

Дана стаття призначається для тих, хто задається наступним питанням: як покрити дах металочерепицею своїми руками. Для роботи з металочерепицею будуть потрібні неабразивні ріжучі інструменти: ножівка, ножиці по металу, електродриль і т.п. Листи металочерепиці поставляються на склад вже порізані на стандартні розміри, проте без ситуацій, коли потрібно зрізання листів, все одно обійтися не вийде.

 

Перед початком робіт переконаєтеся, що у вас є електропила з твердосплавними зубцями або інший інструмент, яким легко буде різати метал. Використовувати шліф машину при роботі з металочерепицею ні в якому разі не можна, інструмент здатний серйозно нашкодити покриттю матеріалу, і в підсумку він втратить свої антикорозійні властивості.

 

Для закріплення листів будуть потрібні покрівельні саморізи і шуруповерт, або електродриль. Після того, як інструменти підібрані, починається укладання металочерепиці. Є кілька нескладних правил, які потрібно дотримуватися в процесі. Використовувати при укладанні потрібно тільки спеціальні саморізи. Кожен лист металочерепиці потрібно кріпити до всіх брусків обрешітки. Лист в хвилю потрібно закріплювати і праворуч, і ліворуч. У місцях нахлеста металочерепицю потрібно скріплювати короткими саморізами.

 

Також слід пам’ятати, що листи металочерепиці потрібно переносити окремими елементами. Якщо планується двосхилий покрівля, то класти листи можна з будь-якого кінця, але зручніше буде, швидше за все, з правого. Класти листи потрібно так, щоб один нахлестивать на інший. Можна класти металочерепицю і зліва, але тоді кожен наступний лисиць потрібно буде підбирати під попередній. При шатровом типі даху укладати черепицю доведеться зверху вниз рівномірними кільцями.

 

Технологія укладання металочерепиці така, що нижній край покриття звисає з карниза приблизно на 5 сантиметрів. Перший лист пригвинчують одним шурупом під коником, після укладаються наступні. Кромка металочерепиці повинна бути рівна, інакше дах буде мати неестетичний вигляд. Шуруп не повинен зачіпати дошки обрешітки.

 

Якщо випадково листи лягли нерівно, потрібно підняти верхній і поправити роботу. Поєднавши кілька листів, потрібно вирівняти їх по кромці, а після вже остаточно закріпити металочерепицю. Найскладніше укласти перші листи, а після буде легше, оскільки правильний напрямок укладання вже знайдено.