Види теплиць

Теплицю можна зробити своїми руками або купити готову модель. Класифікація цих конструкцій відбувається в залежності від використовуваного матеріалу. Теплиці із плівки найдорожчі в створенні. Для провітрювання одну зі стін або стелю легко демонтувати. В кінці сезону плівку знімають, а навесні надягають заново. Це оптимальний варіант для дачників, які взимку не їздять на дачу і не можуть регулярно очищати сніг з теплиці, що, наприклад, обов’язково для моделі з полікарбонату, здатної прогнутися під вагою снігу.

 

Плівка коштує небагато, проте її доведеться купувати на кожен сезон. Також після зняття плівки на підлогу теплиці падає сніг, він захищає грунт від замерзання. Теплиця зі скла прозора, вона не виділяє шкідливих речовин і неприємного запаху при нагріванні на сонце. Якщо потрібно обробити рослини, то потім залишки хімічних речовин легко змити зі скла. Ця конструкція стійка.

 

Недолік полягає в значній вазі. З іншого боку, за рахунок цього можна вибрати більш легкий і недорогий каркас, при цьому спорудження все одно залишається стійким. Ще така теплиця досить тендітна і має високу теплопровідність, тобто на сонці швидко нагрівається, а вночі — остигає. З цієї причини урожай в ній може дозрівати приблизно на тиждень пізніше в порівнянні з конструкцією з плівки.

 

Теплиці з полікарбонату міцні, але не крихкі, вони мають високий показник теплоізоляції, тому підходять для створення конструкцій, що функціонують цілий рік з опаленням. Однак якісні моделі коштують досить дорого, при цьому у них може бути складний монтаж, тому для збірки доведеться звертатися до професіоналів.