Керамічна плитка — один з видів підлогового покриття

З плином часу у кожного домовласника виникає необхідність ремонту або заміни підлогового покриття. Причини виникнення такої необхідності можуть бути різними. Це може бути знос покриття або бажання замінити його на щось нове, більш практичне або красиве. Сьогодні на ринку представлений вибір підлогових покриттів, здатний задовольнити різноманітні побажання покупців.

 

Популярність її застосування для підлогового покриття зростає за рахунок її особливих якостей. Вона має високу міцність і твердість. Не деформується під впливом великих навантажень. Керамічна плитка має велику стійкість кольору, антистатична і гігієнічна, відрізняється високою хімічною стійкістю. Дані якості керамічних плиток дозволяють практично і зі смаком облаштувати передпокій, кухню, ванну і санвузол. Кожне з цих приміщень має свої особливості, що впливають на правильний вибір плитки.

 

По міцності плитки діляться на 6 груп. Нульова група — це плитка для стін та 5 груп для підлоги. Чим вище номер — тим вище стійкість до стирання. Плитки п’ятої групи можуть застосовуватися в місцях будь-якої інтенсивності руху. По стійкості до впливу хімічних речовин керамічні плитки діляться на 5 класів: АА, А, В, С і Д. Найбільшою стійкістю до впливу хімічних речовин володіє плитка класу АА.

 

Мабуть, найжорсткіші умови експлуатації підлогового покриття у вхідній зоні і передпокої. У цих зонах найбільш часто рух у вуличному взутті і як наслідок, щоденне вплив на покриття каблуків і підошов взуття, вуличного бруду. Найбільш прийнятним вибором підлогового покриття в цих зонах можуть бути керамічні плитки 4 класу зносостійкості і класу АА хімічної стійкості. Плитка в цій зоні не повинна бути слизькою, особливо при впливі підталого снігу. У той же час, покриття в такій зоні повинно легко забиратися. Хорошим вибором може бути плитка з шорсткою поверхнею з імітацією під мармур або натуральний камінь.

 

Хорошим рішенням для підлогового покриття кухні може стати керамічна плитка світлих тонів. Світлі підлоги створюють ілюзію розширення простору. У той же час керамічна плитка, що застосовується для підлогового покриття кухні повинна мати гарну зносостійкість і підвищену стійкість до впливу хімічних речовин. Використовуючи комбінування плитки різних відтінків, можна домогтися гармонійного поєднання плитки з обстановкою кухні.

 

Плитка на підлогу у ванній і санвузлі не береться інтенсивному зношування. У той же час вона повинна бути стійка до впливу хімічних речовин. Кращим вибором може бути плитка класу АА. Плитка не повинна бути слизькою. Використовуючи керамічну плитку в якості покриття для підлоги, слід розуміти, що термін служби такого покриття може істотно залежати від якості виконаних робіт з укладання плитки. Погано закладені шви, нерівне підставу можуть стати причиною раннього руйнування такого покриття.