Як об’єднати кімнату і лоджію

Нерідко господарям малометражних квартир доводиться ламати голову над тим, як би зробити побільше житлову площу, щоб кожному члену сім’ї виділити свій куточок. І першим варіантом, як правило, стає ідея розширення за рахунок лоджії. Хоча деякі стикаються з серйозним «але», коли лоджія виходить на дуже жваву вулицю, і тоді доводиться відмовлятися від цієї задумки, використовувати і далі цю частину квартири як місце для зберігання несезонних речей.

 

Ну, а якщо втілення ідеї реально, то слід перш за все засвоїти, що цегляна стіна між лоджією і кімнатою, як правило, є несучою, а панельна має з’єднання плит перекриття, тому повністю зносити її ні в якому разі не можна, це може позначитися на стійкості всієї будівлі. Найчастіше залишають незайманою частину стіни нижче підвіконня, використовують її в якості якоїсь деталі інтер’єру. Можна, звичайно, виконати всю роботу самостійно, але вона вимагає особливих знань і умінь, тому краще звернутися до спеціалізованої фірми.

 

Професіонали розпишуть по пунктам весь план майбутніх робіт, і — що дуже важливо для господарів! — зроблять необхідні узгодження, отримають всі дозволи. Не забувайте, що перепланування без відповідних дозвільних документів карається досить суворо. В таємниці ці роботи зберегти не вдасться, та й сусіди, незадоволені шумом у вашій квартирі, можуть проінформувати потрібні відомства. Отже, всі документи для перепланування отримані. Тепер насамперед потрібно як слід утеплити лоджію, захистити її від проникнення вологи.

 

Для цього стіни лоджії з боку вулиці необхідно обкласти цеглою або залізобетонними плитами. А зсередини на стінах змонтувати каркас з дерева або металу, який обкладається фольгою або поліетиленом. Наступні шари — з руберойду, поліетилену, мастики. Стіни цілком можна утеплювати і легкими матеріалами, наприклад, плитами з мінеральної вати. А підлога повинна встеляли міцнішими утеплювачами. Майте на увазі, що легко займаються пінопласт для цих цілей не годиться. Він небезпечний і тим, що при горінні виділяє смертельно небезпечні речовини.

 

Другий етап роботи — заміна вікон. Кращий варіант — двокамерні склопакети з потрійними стеклами. Вони найкращим чином будуть зберігати тепло і захищати від шуму. Є таке правило: під суворою забороною — перенесення опалювальних батарей і подовження труб. Тому відмовтеся відразу від цієї крамольною ідеї і подумайте над тим, які електроприлади будуть обігрівати цей куточок квартири в холодну пору року.

 

А можна змонтувати тут теплі підлоги, сьогодні це не проблема. Необхідно дотримати і інше важливе правило: не порушувати покладене навантаження на перекриття лоджії. Тобто не можна робити шар штукатурки занадто товстим, а стяжка не може перевищувати трьох сантиметрів. Коли ремонт лоджії буде завершено, не перевантажуйте її важкої меблями. Повернемося до ремонтних робіт. Господарі повинні визначитися, яким вони бачать новий простір: продовженням кімнати або окремим приміщенням. Найчастіше стіни і стеля лоджії обшиваються гіпсокартоном.

 

А це дає великий вибір подальших дизайнерських рішень. Гіпсокартон гарний і пофарбований, і обклеєний шпалерами, і облицьований будь-якими панелями. Підлоги можна покрити плиткою, ковроліном, паркетом. Якщо ви вирішили, що лоджія має стати частиною спальні або вітальні, її потрібно обробляти в тому ж стилі. Якщо ж лоджія буде самостійним елементом, то оформлення можна зробити на контрасті. Тепер поговоримо про залишену частини стіни між кімнатою і лоджією. Її можна використовувати дуже оригінально як столика, полиць для книг або квітів, барної стійки.

 

Зверніться до досвідченого дизайнера — він позбавить вас від мук невластивого вам творчості. Якщо лоджія стає частиною спальні, її цілком можна використовувати в якості вбиральні або таємничого будуара … Ця частина кімната може стати і маленьким кабінетом, відгородженим шторами. У разі якщо лоджія розширила кухню, то вона допоможе родині мати, нарешті, повноцінну їдальню, де можна розмістити великий обідній стіл. Звичайно, лоджія в новому вигляді перш за все допоможе вирішити головну проблему: розширення житлового простору квартири.