Полегшуємо працю в саду
І не намагайтеся виконати всі садово-городні роботи самостійно. Залучайте членів своєї сім’ї, в тому числі дітей. Це навчить їх праці, дисципліни, основам догляду за рослинами, збагатить їх кругозір за рахунок спілкування з живою природою. Пам’ятайте, що деякі види саду, щоб він виглядав дійсно привабливо, вимагають значних зусиль. Йдеться, наприклад, про сад в італійському і голландському стилі. Якщо ви не готові витрачати на догляд за ним багато часу, не плануйте такий сад.

Менше за все доведеться возитися з садом і городом, виконаних в пейзажному стилі і стилі кантрі. Вони близькі до природних і натуральним. У такому саду в основному висаджують рослини, які пристосовані до місцевого клімату, невибагливі, не вимагають особливого догляду і підвищеної уваги, ростуть самостійно практично без втручання людини.

При обмеженому часу і відсутності бажання відмовтеся від використання на дачній ділянці живоплотів, вони мають привабливий вигляд, однак вимагають постійної стрижки і догляду. Також не варто захоплюватися газонами і клумбами, їх необхідно часто поливати, особливо в посушливу погоду. При цьому газон також вимагає регулярної стрижки.

Для подібності живоплоту висадіть такі невибагливі рослини, як рододендрон і гортензії, які прекрасно ростуть самостійно. Можна зробити газон з лугового конюшини, півоній, польовий гвоздики, деревію. Вам не знадобиться його стригти, а галявина буде дуже красивою і завжди зеленою. Для саду вибирайте дерева, які не бояться морозів. Їх не потрібно буде вкривати, утеплювати, переживати, що вони пошкоджені через низьких температур.