Основні види металопрокату
Практично будь-яка виробнича діяльність неможлива без використання виробів і матеріалів з металу. Матеріали чорного металопрокату використовують в промисловості і будівництві, у виробництві балок, паль, труб, рейок, корпусів автомобілів і т.п. В цілому їх поділяють на такі основні види:

 

  • балка
  • арматура
  • швелер
  • куточок
  • труба

 

Балка являє собою великогабаритний виріб. Такий вид металопрокату використовується для будівництва перекриттів і колон, мостів, опор або ж веж. За допомогою балок будівельники досягають необхідного рівня міцності і надійності будь-якої конструкції. Сировина з якої роблять балки має низький рівень стисливості, завдяки цьому конструкція має додатковий запас гнучкості. Балка, на сьогодні, користується великим попитом. Оскільки спостерігається підйом в будівництві через це ціна варіюється.

 

Зарубіжні виробники реалізують свій товар на наших ринках при цьому іноді дорожче, ніж вітчизняний виробник. Це не означає, що імпортний товар якісніше. Широкий асортимент якісного сталевого металопрокату пропонує https://budkombinat.com.ua наприклад, а також інші металобази. Важливу роль відіграє спосіб створення продукції, а саме використання додаткового обладнання. Наприклад, зварену двотаврову балку виробляють за допомогою спеціального зварного обладнання. Природно і ціна на даний вид товару буде вище, ніж на звичайну сталеву гарячекатану продукцію. Особливість двотаврової балки в тому, що вона виготовлена ​​не тільки з сплавів стали, а з міцної і корозійностійкої сталі. Не мало важливо перетин балок, від якого залежить так само і ціна.

 

Наприклад для перекриття 5 метрового прольоту з навантаженням 1200 кг потрібні 2 балки з перетином 200 х 150 мм укладені через 1 метр. Так само, їх можна замінити 3-ма балками 200 х 70 мм через півметра (виграш за обсягом пиломатеріалів 30%!) Або 4-ма балками 200 х 50. (виграш 34%). Ціна на товар визначається постачальником. До речі, не варто гнатися за дешевизною в оголошеннях. Все ж вигідніше буде довіриться професіоналам і купити в спеціалізованому місці, ніж подзвонити куди-небудь на перший номер який вам попався (з доставкою у невідомого постачальника). Важливо попросити поглянути сертифікати на замовлену вами продукцію.

 

Арматура має вигляд прута. Діаметр змінюється в досить широкому діапазоні. Виготовляють її зі сталі за допомогою гарячого катання. Даний металопрокат застосовують для підсилення конструкцій будівництва, тобто для зміцнення споруди.

 

Цей товар виробляють різних видів і розмірів. Арматура а1 (сталевий профіль круглого перетину) користується попитом на ринку будівництва. Різновид застосування сортового прокату обширний, від промислових комплексів, висотних будівель і закінчуючи армуванням стель, стін, бетонних елементів огорож.

 

Арматура з періодичного профілю має круглий перетин з двома поздовжніми ребрами і виступами. Це дозволяє досягти щільного і якісного зчеплення з бетоном. Її виробляють зі сталі марок 35ГС і 25Г2С, в результаті чого виходить арматура 35ГС і арматура 25Г2С. Арматура 25Г2С може мати різний тип міцності. До них пред’являють особливі вимоги, оскільки подібна арматура бере участь в будівництві важливих конструкцій. А саме:

 

  • Висока міцність;
  • Високі пластичні механічні властивості;
  • Хороше зчеплення з бетоном;
  • Стійкість до корозії;
  • Високі показники втомної міцності;

 

Як правило, арматуру 25Г2С виготовляють мірної довжини (11,7 м). Дану продукцію можна використовувати не тільки під час будівництва, а й реконструкції. Завдяки своєму хімічному складу арматура 25Г2С має високий ступінь зварюваності. Рифлена поверхня сприяє високому рівню з’єднання з бетоном. Такий вид арматури займає перше місце на ринку будівництва.

 

До арматури пред’явлені ряд вимог, пов’язаних з вибором і покупкою товару. На що потрібно звернути увагу при покупці: міцність, пластичні механічні властивості, жорсткість зчеплення, зварюваність, підвищена стійкість до корозії і міцність. На ринку сьогодні популярні арматури зі сталі (гарячекатана кругла сталь гладкого і періодичного профілю). Завдяки кольоровим розмітка, можна дізнатися з якого металу зроблений товар. Продукція зі сталі трохи дорожче і більш міцніше

 

Продукція металургійних виробництв найбільш масштабно застосовується в таких галузях як: будівництво, важке машинобудування, видобуток рудних і нерудних корисних копалин. Крім вищеперечисленого, існують ще інші різновиди металопрокату. Весь металопрокат, що випускається заводами класифікується на:

 

— сортовий;

— листовий;

— трубний.

 

Листовий сортамент – ця  продукція є листами металу, отримані способом гарячого або холодного формування. До сортового металу відносяться вироби круглої, квадратної і прямокутної форми. Це найбільш поширені різновиди прокату для машинобудування, частково використовується в будівельній сфері.

 

Трубний металопрокат — це продукція у вигляді труб різної довжини і діаметру. До цього прокату відносяться і трубні вироби квадратного або прямокутного перерізу. Труби можуть бути звареними або з відсутністю зварювального шва. Основні сфери застосування, це будівництво магістральних трубопроводів, житлово-комунальна сфера, сільське господарство і т.д.

 

Таким чином, металопрокат є найбільш затребуваною продукцією металургійного виробництва без якого неможлива виробнича діяльність будь-якої галузі.