Коефіцієнт теплопередачі, отриманий для зовнішніх стін

Коефіцієнт теплопередачі, отриманий для зовнішніх стін, в основному залежить від товщини і типу шарів теплоізоляції. Слід пам’ятати, що хороша теплоізоляція швидко окупиться при сезонному опаленні будинку. При розрахунку коефіцієнта для цієї перегородки будівлі також варто врахувати розташування будинку. Також добре звернути увагу на те, яка зі стін краще висвітлюється сонячним світлом, а яка, залишаючись в тіні, буде піддаватися більш низькій температурі і більш високої вологості.

Вікна та двері

Іншими поверхнями, через які може йти тепло, є вікна і двері. При їх виборі варто звернути увагу на коефіцієнт тепловіддачі для всього вікна чи двері, наданий виробником. На жаль, в цьому випадку самостійно розрахувати його складно. На значення параметра впливає не тільки найбільша поверхня скла або двері, але також віконні рами, рама і з’єднання між, наприклад, віконною рамою і склом.

дах

Через дах будинку може йти величезна кількість тепла. Тому рекомендується добре спланувати теплоізоляцію даху. Коефіцієнт теплопередачі розраховується так само, як і для стін. Найбільш важливим в цьому випадку є лямбда-фактор для конкретного матеріалу. В даний час найбільш популярна мінеральна вата, яка має дуже низький коефіцієнт лямбда, а її висока гнучкість дозволяє уникнути протікання і теплових мостів. Все частіше вибирають пінополіуретан, який дозволяє значно знизити коефіцієнт тепловіддачі при невеликій товщині утеплювача.

поверх

Не варто забувати про стать, особливо той, який відокремлює будинок від землі. В цьому випадку хороша теплоізоляція також дозволить істотно заощадити на опаленні. При розрахунку коефіцієнта теплопередачі для підлоги процедура така ж, як для даху або стін.

Як розрахувати коефіцієнт тепловіддачі?

Гарне утеплення будинку неможливо провести без розрахунку параметра, яким є коефіцієнт теплопередачі. Перш ніж дізнатися норми на окремі перегородки, варто дізнатися, як розрахувати коефіцієнт тепловіддачі.

Коефіцієнт теплопередачі — формула

Формула для розрахунку коефіцієнта теплопередачі виглядає наступним чином: U = 1 / R [Вт / (м² · K)]. Щоб добре зрозуміти це позначення, варто спочатку знати всі його компоненти і дані, необхідні для розрахунку цього параметра.

Для розрахунку коефіцієнта теплопередачі необхідні значення лямбда-коефіцієнта (в одиницях виміру: Вт / м 2 К) всіх ізоляційних матеріалів, використовуваних в даній перегородці, і їх товщина, виражена в сантиметрах.

Вам також будуть потрібні значення термічного опору даного шару на внутрішній (R si) і зовнішньої поверхнях R se для горизонтального теплового потоку. Ці значення постійні і складають 0,13 і 0,4 м 2 * K / Вт відповідно.