Як врізати замок у двері?
Насправді врізка замків не такий вже і складний процес як думають багато хто ще не випробували себе в цій справі. Звичайно, установка замку може здатися пеклом, в разі якщо перед роботою ви встигли запастися тільки стамескою і молотком. Часом буває незрозуміло, як же раніше з цим завданням справлялися без сучасних інструментів.

Особливих секретів при установці замків не існує, все що потрібно, так це пара чоловічих рук, шуруповерт або дриль, набір свердел, викрутка, а також вищезгадані стамеска і молоток без яких теж не обійтися. Зазвичай всі ці інструменти є в наявності у господаря будинку, в іншому випадку для того щоб врізати замок доведеться викликати фахівця. А, як відомо, послуги з врізки замків та встановлення дверей будуть коштувати грошей. Так що врізка замків своїми руками для багатьох це найкращий варіант.

Замки за способом установки поділяються на два типи: накладні і врізні.

Накладний замок, як правило, необхідно встановлювати з внутрішньої сторони дверей. Такий тип замків має свої переваги, а саме не тільки не порушується при його установці цілісність полотна двері, але і його монтаж не вимагає особливих зусиль.

Установка накладного замку не забере у вас багато часу, адже процес монтажу всього лише полягає в просверливании для стержня отвори, підготовці в полотні дверей гнізда під передню планку і вставці замку і запірної коробки.

Щоб врізання замку пройшла правильно необхідно після свердління здійснити його «примірку», для цього докладаємо замок до дверного полотна і намічаємо то місце, на яке буде лягати передня планка. При цьому не забудьте простежити за тим, щоб планка не виступала за торець дверного полотна. Друга «примірка» замку здійснюється після того як готове гніздо, замок прикладають і відзначають ті місця олівцем де будуть під шурупи набриднений отвори. Далі в роботі ще стане в нагоді свердло, прикручуємо замок і точно розмічаємо місце, де буде встановлюватися запірна коробка, після прикріплюємо її.

Врізний замок відрізняється від накладного замка тим, що його цілком монтують всередину двері. Але це не говорить про те, що врізка замку всередину дверного полотна буде складніше, ніж установка накладного замку. Завдяки широкому асортименту замків представлених на ринку сьогодні можна вибрати такі замки, врізка яких не зажадає зайвих зусиль.

Отже, для того щоб врізати замок необхідно на двері вибрати зону установки і намітити на полотні контури замку і те місце де буде розташовуватися замкова щілина. Далі вже по намічених контурах почніть свердлити отвори необхідної глибини. Поглиблення має бути зроблено так, щоб замок не виступав з поверхні дверного полотна, після необхідно закріпити його. Щоб точно встановити місце для планки засува, необхідно ригелі ключа натерти крейдою і потім, прикривши двері, провернути ключ. Все, врізати планку засува і як то кажуть справа зроблена.

Як бачите врізання замку це не такий вже і складний процес, якщо слідувати уважно інструкцій. Але в разі якщо ви не впевнені що впораєтеся, навіть якщо у вас під рукою підказки краще не спокушати долю і запросити фахівця. Адже правильно вмонтований замок є запорукою вашої безпеки, але все ж, гарантувати безпеку можуть далеко не всі врізані замки, то ж, можна сказати про двері.

На сьогоднішній день найбільш поширеними врізними замками є сувальдні і циліндрові.

Замки сувальдного типу почали застосовуватися досить давно. Такий замок складається з набору пластин-сувальд, які під час прокручування ключа шикуються певним чином і відкривають замок. При цьому, як правило, безпеку сувальдного замку залежить від наявності в ньому як мінімум 6-й сувальд, якості їх виготовлення, присутності зазубрин на ключі. Негативним моментом є дуже громіздкі ключі, наскрізне замковий отвір і те, що при втраті ключів всю систему доведеться змінити.

Врізка замків циліндрового типу звичайно обійдеться в копієчку, так як цей тип замків проводитися в Ізраїлі і Швейцарії. Принцип функціонування такого замку грунтується на присутності в ньому циліндра і личини. Маленькі Піни (елементи-голки) знаходяться всередині замку певним чином вибудовуються під дією ключа, при цьому велика кількість пинов в замку робить систему надійніше. Також варто згадати і про те, що циліндрові замки можуть мати високу, середню і низьку таємність. Наприклад, якщо говорити про низьку секретності, то вона включає в себе понад 10 тисяч комбінацій, а висока секретність — до мільйона.